Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

IV ZLOT SPOŁECZNOŚCI ROWEROWEJ - OKONINY 2012
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: IV ZLOT SPOŁECZNOŚCI ROWEROWEJ - OKONINY 2012

IV ZLOT SPOŁECZNOŚCI ROWEROWEJ - OKONINY 2012 6 lata, 1 miesiąc temu #10349

• maria2008
  • Zna się na rzeczy
  • 
Drodzy Rowerzyści!

Serdecznie pozdrawiam. Mam zaszczyt oznajmić Wam, że IV Zlot Społeczności Rowerzystów odbędzie się w dniach 7 -10 czerwca 2012 roku w Okoninach Nadjeziornych k. Śliwic w samym sercu Borów Tucholskich.
Nasza baza będzie się znajdowała w OW "BOROWIAK" (www.ptpomorze.pl).

Zarezerwowałam:

1. miejsca w domkach kempingowych w cenie 40 zł od osoby. Domki 4-osobowe z łazienką i miejscem do gotowania, jeden pokój cztery łóżka, w tym jedno piętrowe.
2. miejsca na polu namiotowym w cenie 17 zł od osoby z namiotem dostęp do sanitariatów,prądu, położenie nad samym jeziorem.
Uwaga: parking ogólny jest bezpłatny, za parkowanie przed domkiem lub namiotem konieczna jest dodatkowa opłata.

O wyborze miejsca zdecydowały:
-dostępność domków i pola namiotowego, restauracja, możliwość skorzystania z dużej sali na wypadek niepogody,
-atrakcyjność położenia- bezpośrednio nad jeziorem z możliwością rozpalenia ogniska,
-7 km od stacji kolejowej Śliwice (linia kolejowa Laskowice Pomorskie Czersk),
-położenie w pobliżu najważniejszych atrakcji przyrodniczych Borów Tucholskich.

Impreza ma charakter prywatny, każda chętna osoba ponosi odpowiedzialność za siebie, a warunkiem udziału jest dobry humor i chęć zabawy oraz uregulowanie zobowiązań finansowych, które obejmują opłatę za 3 noclegi(kto mniej noclegów proszony jest o skorzystanie z pola namiotowego,) spływ rzeką Wdą (do wyboru), opłatę za przewodnika we Wierzchlesie. Wyżywienie i trunki we własnym zakresie.O szczegółach związanych z obowiązkową i bezzwrotną przedwpłatą poinformuję w listopadzie.

Program Zlotu Społeczności Rowerzystów - Okoniny Nadjeziorne 2012

I dzień - 7 czerwca 2012 roku

od rana powitanie uczestników zlotu, kwaterunek, przygotowanie ogniska, ok. godz. 19.00 uroczyste otwarcie IV Zlotu przy ognisku (kiełbaski i napoje we własnym zakresie),

II dzień -8 czerwca 2012 roku

8.00 spływ kajakowy rzeką Wdą (najprawdopodobniej Błędno -Tleń)- opłata 35 złotych za kajak plus dowóz - razem ok.30 zł na osobę, wiosłujemy ok. 4-6 godzin. Ci, którzy preferują dwa kółka zamiast wioseł: wycieczka: Śliwice- rez."Krzywe Koło"- rez. Jez.Piaseczno- Lińsk- Okoniny Nadjeziorne.

ok.15.50 wycieczka: Gacno- Zielonka - Wierzchlas - Rezerwat Cisów im. L.Wyczółkowskiego (zwiedzanie wyłącznie z przewodnikiem, jedyne skupisko cisów w Europie, naprawdę zachwycające miejsce)- powrót do Okonin Nadjeziornych.

ok. 20.00 zajęcia w podgrupach, a dla miłośników podróży rowerowych bliskich i dalekich "Noc podróżnika", czyli pokazy prezentacji z wypraw rowerowych: Polska - Europa - Świat.

III dzień - 9 czerwca 2012 roku - "Wokół Borów"

Wyjeżdżamy wszyscy razem, a potem rozdzielamy się na dwie grupy:

Lińsk - Gołąbek (ścieżka dydaktyczna nad rzeką Stążką)- wzdłuż Wdy do Woziwody, akwedukty w Fojutowie (tu się rozdzielamy - mniej wprawieni wracają lasami do Okonin), pozostali: Czersk - kręgi kamienne w Odrach- Osówek - Szlachta - Okoniny.
ok. 20.00 ognisko, podsumowanie zlotu.

IV dzień - 10 czerwca 2012 roku.

zakończenie zlotu, pożegnanie uczestników.

O atrakcjach , które zobaczymy podczas zlotu, więcej w następnych informacjach. Proszę o komentarze i ewentualne sugestie (o ile to możliwe realne).
Tereny Borów to raj dla leniwych lub niezbyt wprawionych rowerzystów: plaskato i ruch niewielki. Pogodę już zamawiam, więc na pewno będziemy się wspaniale bawili. Z góry dziękuję za pomoc i cenne rady wszystkim Użytkownikom Forum.
Jola Kufel
Ostatnio zmieniany: 6 lata, 1 miesiąc temu przez maria2008.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewita_p, mula53, marzarz, MIRBAK

Odp: IV ZLOT SPOŁECZNOŚCI ROWEROWEJ - OKONINY 2012 6 lata temu #10350

• marzarz
  • Senior
Hura,hura,hura!Nareszcie ruszyła machina zlotowa.Ja i Kret już się zapisujemy( na domek). :).
Ostatnio zmieniany: 6 lata temu przez marzarz.

Odp: IV ZLOT SPOŁECZNOŚCI ROWEROWEJ - OKONINY 2012 6 lata temu #10351

• Jurand
  • Senior
No wreszcie coś drgnęło. Jola, już złapałem oddech, co prawda teraz wciągnąłem to coś co wyrzuca Elektrownia Dolna Odra, ale nadrobię na zlocie. Ja oczywiście na domek. Czy będę sam, to jeszcze sprawdzę, bo moja ślubna się deklaruje, ale u niej to zależy jak wiatr zawieje.
A przy okazji, gdyby byli tacy co chcą tam wcześniej zawitać, to mają sami gadać z właścicielem, czy Ty dasz jakiś namiar?
Pozdrowerki
Ostatnio zmieniany: 6 lata temu przez Jurand. Powód: błąd

Odp: IV ZLOT SPOŁECZNOŚCI ROWEROWEJ - OKONINY 2012 6 lata temu #10352

• maria2008
  • Zna się na rzeczy
To jeszcze sporo czasu. Zapytam jak rozwiązać tę kwestię. Jak będę coś wiedziała, napiszę.Pozdrawiam.Pozdrawiam. Jola
Ostatnio zmieniany: 6 lata temu przez maria2008.

Odp: IV ZLOT SPOŁECZNOŚCI ROWEROWEJ - OKONINY 2012 6 lata temu #10354

:( szkoda że taki termin.. bo wówczas jest Euro..no ale skoro nie 3 i nie 4 to może 5 zlot uda mi się zaliczyć ;)

Odp: IV ZLOT SPOŁECZNOŚCI ROWEROWEJ - OKONINY 2012 6 lata temu #10355

• mula53
  • Doświadczony
Witam;
przede wszystkim pragnę podziękować Joli za wyszukanie miejsca na kolejny zlot i opracowanie programu.
Co dalej? Proponowałbym nieśmiało, no nie wiem? rozmowę? Może jest jeszcze ktoś na forum, kto zna te tereny i mógłby coś zaproponować.
Jest też taka strona: www.bikemap.net/ Delta z niej korzysta i BoSo. Ja tylko przeglądam, ale mogę się nauczyć.
Jurand, zajrzyj tutaj: www.ptpomorze.pl/?a=4&id=19 to zakładka do tego Borowika. Telefony itd.
Pozdrawiam

Odp: IV ZLOT SPOŁECZNOŚCI ROWEROWEJ - OKONINY 2012 6 lata temu #10356

• MIRBAK
  • Senior
Brawo, Brawo , Brawo - Jola jesteś.....super. Mirbak51 + jeden deklaruje udział- domek i ponawiam zapytanie Juranda o wczesniejszy przyjazd - uzgodnij to Jolu. Pozdrawiam wszystkich i do ..,..miłego.

Odp: IV ZLOT SPOŁECZNOŚCI ROWEROWEJ - OKONINY 2012 6 lata temu #10359

Bylem tam kilka razy.Uplynelo od tego czasu sporo latek.Fajnie,czyste tereny a do jazdy podejrzewam sporo....lasy,lasy i jeszcze raz lasy/grzyby/..

Odp: IV ZLOT SPOŁECZNOŚCI ROWEROWEJ - OKONINY 2012 6 lata temu #10361

rozek623 napisał:
:( szkoda że taki termin.. bo wówczas jest Euro..no ale skoro nie 3 i nie 4 to może 5 zlot uda mi się zaliczyć ;)

A myslisz kolego iz tam jest koniec Swiata ??
Przeciez to mozna pogodzic i czesc obejrzysz a mozesz takze nagrac sobie.No chyba,ze bedziesz na stadionach ::)

Odp: IV ZLOT SPOŁECZNOŚCI ROWEROWEJ - OKONINY 2012 6 lata temu #10362

• maria2008
  • Zna się na rzeczy
W sprawie wcześniejszych przyjazdów będę kontaktowała bezpośrednio z panem, z którym załatwiałam rezerwację. Z namiotami nie ma żadnego problemu. Z domkami, najlepiej jakby znalazła się pełna czteroosobowa obsada na domek, wtedy opłaci się jedną noc więcej. W tym ośrodku życzą sobie opłatę za domek (160 zł), wyjątkowo na te trzy noc pozwolili mi liczyć od osoby. Jeśli zastanę tam kogoś jesienną porą, dowiem się już teraz, a jeśli nie będę dzwoniła na początku listopada. Wtedy podam dokładną informację. Dla tych, którzy lubią wygody i niezależność jest też możliwość wynajęcia domków 2-osobowych z łazienką i kuchnią w cenie 75 zł od osoby. Ze względu na cenę nie podawałam tej opcji. No, ale może ktoś jest zainteresowany. Pozdrawiam serdecznie i czekam na sugestie dotyczące programu. Jola Kufel
Za tę wiadomość podziękował(a): MIRBAK

Odp: IV ZLOT SPOŁECZNOŚCI ROWEROWEJ - OKONINY 2012 6 lata temu #10366

• ewita_p
  • Senior
rozek623 napisał:
:( szkoda że taki termin.. bo wówczas jest Euro..

I to jest problem...mam bilet na mecz otwarcia 8 czerwca w Warszawie.
Znów przede mną trudny wybór :(

Odp: IV ZLOT SPOŁECZNOŚCI ROWEROWEJ - OKONINY 2012 6 lata temu #10369

• MIRBAK
  • Senior
Nie wygłupiaj się ewita_p - nie może CIĘ zabraknąć na otwarciu.........Zlotu. Pozdrowerki.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewita_p
Wygenerowano w 0.51 sekundy

Friends Online