Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Szlak - Via Claudia Augusta

Szlak - Via Claudia Augusta 3 lata, 6 mies. temu #9425

• Lancer
  • Ekspert
  • 
W tym roku w lipcu mam zamiar przejechać z Verony lub Ostiglia historycznym rzymskim szlakiem cesarskim Via Claudia Augusta przez Alpy do Donauwörth nad Dunajem. Czy ktoś już jechał tym szlakiem lub w tych rejonach, potrzebuję trochę informacji.
Ostatnio zmieniany: 3 lata, 4 mies. temu przez Marek. Powód: popr. tytułu wątku

Odp: szlak - Via Claudia Augusta 3 lata, 6 mies. temu #9426

• czajna
  • Administrator
Cześć Lancer,

ja miałem okazje jechać tym szlakiem na odcinku Trento - Bolzano. Wygląda to tak: members.multimania.co.uk/wyprawa/imagepages/image235.html
members.multimania.co.uk/wyprawa/imagepages/image236.html i trasa na tym odcinku jest doskonała. Coś dokładniej Cię interesuje?
Za tę wiadomość podziękował(a): Lancer

Odp: szlak - Via Claudia Augusta 3 lata, 6 mies. temu #9427

• Lancer
  • Ekspert
Witaj czajna, jest co pooglądać z waszej wyprawy, ja Alpy znam od strony snowboardowej i francuskie, czyli okres zimowy i wyższe partie gór. Ja chcę przejechać cały szlak Via Claudia Augusta i potrzebuję informacji na temat campingów, ceny w okresie letnim jest ich dużo na szlaku, czy dobrze oznakowane szlaki rowerowe czy trzeba ich szukać i się pilnować aby nie zgubić trasy, i najważniejsze, jak jest z biwakowaniem na dziko i może jakieś sugestie i dobre rady.
-------------------------
27.05.2011
Teraz już wiem więcej, dla uściślenia, startuję z Rzeszowa w dniach 5 – 8 lipca (najpóźniej 9) w pierwszym etapie chcę możliwie szybko dojechać do Wenecji przez Budapeszt, (ale bez szaleństw) potem z Wenecji do miejscowości Ostiglia i dalej już historycznym rzymskim szlakiem cesarskim Via Claudia Augusta przez Alpy do Donauwörth nad Dunajem. Z Donauwörth szlakiem Donau-Radweg do Wiednia a może i do Bratysławy. A z Wiednia lub Bratysławy kieruję się na północ, do Rzeszowa przez Krynicę-Zdrój (ten odcinek na luzie).
Tu jest plan trasy
Ostatnio zmieniany: 3 lata, 4 mies. temu przez Lancer.

Odp: szlak - Via Claudia Augusta 3 lata, 4 mies. temu #9713

• KaJa
  • Początkujący
Witam,

Rok temu, w lipcu przejechałam Via Claudia Augusta i przyznam, że było fantastycznie. Jestem bardzo zadowolona z jakości dróg jakie oferuje szlak. Większości to asfalt, czasami szuter. Jechało się rewelacyjnie. Widoki rekompensowały trudne podjazdy, ale nie było aż tak źle. Najgorzej na przełęczy w Dolomitach (najtrudniejszy odcinek), a potem już cały czas praktycznie z górki.
Oznakowanie trasy dość dobrze, zwłaszcza jeśli chodzi o Niemcy i na pewno się nie da zgubić. Gorzej już jest we Włoszech :( Oznaczenia szlaku są już dość rzadko....i nie wiadomo z czego to wynika.
Ja miałam wyprawę zorganizowaną przez biuro, wobec czego, jeśli chodzi o campingi nie mam wiedzy na ten temat, ale są często i dość dobrze oznaczone (i znowu Niemcy są tu najlepsi), ale co zauważyłam, to im bardziej zbiżaliśmy się w stronę Włoch tym campingi były o wyższym standardzie :D Polecam, jeśli jeszcze nie masz mapę to: bike line Via Claudia Augusta - wydanie tylko niemieckie, ale rzeczywiście bardzo dobrze opisana
www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss?__mk_de_D...dia+&x=0&y=0
koszt ok. 12 euro.
Zakupy najlepiej robić w Lidl'u - są znacznie lepiej zaopatrzone aniżeli nasze i wartość produktów również na lepszym poziomie, a jest dość tani, ewentualnie Adli.
Gratuluję świetnego wyboru trasy i czekam na relację po.... :)

PozdROWERki
Kasia

Odp: szlak - Via Claudia Augusta 3 lata, 4 mies. temu #9714

• Lancer
  • Ekspert
Dzięki Kasiu za cenne informacje, ja zamierzam szlak pokonać z Włoch do Niemiec, a z tego co zrozumiałem Ty jechałaś z północy na południe, Twoim zdaniem w którą stronę jest łatwiej (może trochę) , jak mieliście wiatr? Bo jak czas pozwoli to chciałbym jeszcze przejechać przełęcz Stelvio, będę musiał zrobić tylko skok w bok. Chociaż plan trasy opracowałem na podstawie opisów w internecie, mam nadzieję że dobrze bo chciałbym przejechać całą trasę, niestety mapka z serii Bike Line jest niedostępna w Amazon ale chyba kupię przez Empik Via Claudia Augusta/ Kompass, od przybytku głowa nie boli.
Za tę wiadomość podziękował(a): KaJa

Odp: szlak - Via Claudia Augusta 3 lata, 4 mies. temu #9716

• KaJa
  • Początkujący
Jechałam w dół :) od Donauworth przez Augsburg, Fussen – Bolzano, Trydent aż do Werony.
Mapę można zamówić w Empiku - sprowadzą z Niemiec ją, ewentualnie na tej stronie możesz zamówić www.esterbauer.com/db_suche.php?suche=vi...dia&button=GO%21
Przełęcz Stelvia - brzmi imponująco.
Na www.bikemap.net można znaleźć wiele tras - ja z niej korzystam przy wyprawie za miesiąc do Szwajcarii.
Nie wiem, jak się jedzie w drugą stronę, ale nam się jechało super. Wg mnie wiatr i pogoda nam sprzyjała :) naprawdę jestem zachwycona tym szlakiem i mam nadzieję, że Ty również będziesz zadowolony:)

Odp: szlak - Via Claudia Augusta 3 lata, 4 mies. temu #9723

• Lancer
  • Ekspert
Również korzystam z Bikemap, planuję tu trasy i opisuję tu mapki moich wypraw polecam również innym.

Odp: Szlak - Via Claudia Augusta 3 lata, 1 miesiąc temu #10121

Witam,
Lancer - przejechałeś już może ten szlak? Wybieram się tam z końcem września, chcę się tym szlakiem przebić przez Alpy do Włoch i potem pojechać dalej - na Sycylię. Mam tylko nadzieję,ze nie dopadnie mnie w alpach śnieg...i zdążę przed nim uciec :]
Miałbyś może mapę do odsprzedania? Tę z kompassu, badź inną?

Pozdrawiam,
MikeBiker

Odp: Szlak - Via Claudia Augusta 3 lata, 1 miesiąc temu #10122

• Lancer
  • Ekspert
Tym razem udało mi się pokonać całość trasy tak jak zaplanowałem a szczególnie szlak Via Claudia Augusta. Przejechałem cały szlak VCA od Ostygli aż do Donauwörth. Oczywiście mogę Ci odsprzedać za połowę ceny + koszt wysyłki mapkę (przewodnik) Via Claudia Augusta firmy "Kompass", tylko z tego korzystałem. Trasa nie jest trudna, dwie przełęcze i dwa większe podjazdy, nie wiem w którą stronę trudniej, najprzyjemniej się jedzie przez Alpy w części Włoskiej a najgorzej w Austrii. Podczas przejazdu przez Alpy tylko raz zatrzymałem się na kampingu też Via Claudia Augusta w okolicy Lagundo (Algund bei Meran) a tak to zatrzymywałem się na dziko, spałem nawet na przełęczy Resia i Fernpass.
Za tę wiadomość podziękował(a): rambler, mirbak51

Odp: Szlak - Via Claudia Augusta 3 lata, 1 miesiąc temu #10124

Dzięki za odpowiedź. Odezwę się na priv w sprawie podania adresu przesyłki i danych do przelewu.
Pozdrower, MikeBiker

Odp: Szlak - Via Claudia Augusta 3 lata, 1 miesiąc temu #10125

• mirbak51
  • Zna się na rzeczy
No no no Lancer - pełny SZACUN. Pozdrawiam.

Odp: Szlak - Via Claudia Augusta 2 lata, 9 mies. temu #10722

• bogdan
  • Junior
Odświeżę deczko.
Lancer,szacunek.Mam "zbliżone" plany na 2012.Odwiedzałem często Twoją fajną stronkę z nadzieją,ze poczytam coś więcej o Twoich wrażeniach z tej wędrówki i nic tam nie ma :(
A ostatnio wyświetla mi,że strona nie istnieje...(?)
Pozdrawiam Bogdan.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.34 sekundy
Copyright © 2014 NaRowerze.Info - społeczność rowerzystów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt Blog podróżniczy
کارت تخفیف تخفیف گروهی قهوه نسکافه فروشگاه اینترنتی فروشگاه اینترنتی فروشگاه اینترنتی فروشگاه اینترنتی

Friends Online

Używamy plików cookie do poprawy komfortu korzystania z tej witryny przez użytkowników. Ograniczenie stosowania plików cookies może wpłynąć na poprawność działania niektórych funkcjonalności dostępnych w serwisie NaRowerze.info. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookie na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information