Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Szlak - Via Claudia Augusta

Szlak - Via Claudia Augusta 5 lata, 1 miesiąc temu #9425

• Lancer
  • Ekspert
  • 
W tym roku w lipcu mam zamiar przejechać z Verony lub Ostiglia historycznym rzymskim szlakiem cesarskim Via Claudia Augusta przez Alpy do Donauwörth nad Dunajem. Czy ktoś już jechał tym szlakiem lub w tych rejonach, potrzebuję trochę informacji.
Ostatnio zmieniany: 4 lata, 11 mies. temu przez Marek. Powód: popr. tytułu wątku

Odp: szlak - Via Claudia Augusta 5 lata, 1 miesiąc temu #9426

• czajna
  • Administrator
Cześć Lancer,

ja miałem okazje jechać tym szlakiem na odcinku Trento - Bolzano. Wygląda to tak: members.multimania.co.uk/wyprawa/imagepages/image235.html
members.multimania.co.uk/wyprawa/imagepages/image236.html i trasa na tym odcinku jest doskonała. Coś dokładniej Cię interesuje?
Za tę wiadomość podziękował(a): Lancer

Odp: szlak - Via Claudia Augusta 5 lata, 1 miesiąc temu #9427

• Lancer
  • Ekspert
Witaj czajna, jest co pooglądać z waszej wyprawy, ja Alpy znam od strony snowboardowej i francuskie, czyli okres zimowy i wyższe partie gór. Ja chcę przejechać cały szlak Via Claudia Augusta i potrzebuję informacji na temat campingów, ceny w okresie letnim jest ich dużo na szlaku, czy dobrze oznakowane szlaki rowerowe czy trzeba ich szukać i się pilnować aby nie zgubić trasy, i najważniejsze, jak jest z biwakowaniem na dziko i może jakieś sugestie i dobre rady.
-------------------------
27.05.2011
Teraz już wiem więcej, dla uściślenia, startuję z Rzeszowa w dniach 5 – 8 lipca (najpóźniej 9) w pierwszym etapie chcę możliwie szybko dojechać do Wenecji przez Budapeszt, (ale bez szaleństw) potem z Wenecji do miejscowości Ostiglia i dalej już historycznym rzymskim szlakiem cesarskim Via Claudia Augusta przez Alpy do Donauwörth nad Dunajem. Z Donauwörth szlakiem Donau-Radweg do Wiednia a może i do Bratysławy. A z Wiednia lub Bratysławy kieruję się na północ, do Rzeszowa przez Krynicę-Zdrój (ten odcinek na luzie).
Tu jest plan trasy
Ostatnio zmieniany: 4 lata, 12 mies. temu przez Lancer.

Odp: szlak - Via Claudia Augusta 4 lata, 11 mies. temu #9713

• KaJa
  • Początkujący
Witam,

Rok temu, w lipcu przejechałam Via Claudia Augusta i przyznam, że było fantastycznie. Jestem bardzo zadowolona z jakości dróg jakie oferuje szlak. Większości to asfalt, czasami szuter. Jechało się rewelacyjnie. Widoki rekompensowały trudne podjazdy, ale nie było aż tak źle. Najgorzej na przełęczy w Dolomitach (najtrudniejszy odcinek), a potem już cały czas praktycznie z górki.
Oznakowanie trasy dość dobrze, zwłaszcza jeśli chodzi o Niemcy i na pewno się nie da zgubić. Gorzej już jest we Włoszech :( Oznaczenia szlaku są już dość rzadko....i nie wiadomo z czego to wynika.
Ja miałam wyprawę zorganizowaną przez biuro, wobec czego, jeśli chodzi o campingi nie mam wiedzy na ten temat, ale są często i dość dobrze oznaczone (i znowu Niemcy są tu najlepsi), ale co zauważyłam, to im bardziej zbiżaliśmy się w stronę Włoch tym campingi były o wyższym standardzie :D Polecam, jeśli jeszcze nie masz mapę to: bike line Via Claudia Augusta - wydanie tylko niemieckie, ale rzeczywiście bardzo dobrze opisana
www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss?__mk_de_D...dia+&x=0&y=0
koszt ok. 12 euro.
Zakupy najlepiej robić w Lidl'u - są znacznie lepiej zaopatrzone aniżeli nasze i wartość produktów również na lepszym poziomie, a jest dość tani, ewentualnie Adli.
Gratuluję świetnego wyboru trasy i czekam na relację po.... :)

PozdROWERki
Kasia

Odp: szlak - Via Claudia Augusta 4 lata, 11 mies. temu #9714

• Lancer
  • Ekspert
Dzięki Kasiu za cenne informacje, ja zamierzam szlak pokonać z Włoch do Niemiec, a z tego co zrozumiałem Ty jechałaś z północy na południe, Twoim zdaniem w którą stronę jest łatwiej (może trochę) , jak mieliście wiatr? Bo jak czas pozwoli to chciałbym jeszcze przejechać przełęcz Stelvio, będę musiał zrobić tylko skok w bok. Chociaż plan trasy opracowałem na podstawie opisów w internecie, mam nadzieję że dobrze bo chciałbym przejechać całą trasę, niestety mapka z serii Bike Line jest niedostępna w Amazon ale chyba kupię przez Empik Via Claudia Augusta/ Kompass, od przybytku głowa nie boli.
Za tę wiadomość podziękował(a): KaJa

Odp: szlak - Via Claudia Augusta 4 lata, 11 mies. temu #9716

• KaJa
  • Początkujący
Jechałam w dół :) od Donauworth przez Augsburg, Fussen – Bolzano, Trydent aż do Werony.
Mapę można zamówić w Empiku - sprowadzą z Niemiec ją, ewentualnie na tej stronie możesz zamówić www.esterbauer.com/db_suche.php?suche=vi...dia&button=GO%21
Przełęcz Stelvia - brzmi imponująco.
Na www.bikemap.net można znaleźć wiele tras - ja z niej korzystam przy wyprawie za miesiąc do Szwajcarii.
Nie wiem, jak się jedzie w drugą stronę, ale nam się jechało super. Wg mnie wiatr i pogoda nam sprzyjała :) naprawdę jestem zachwycona tym szlakiem i mam nadzieję, że Ty również będziesz zadowolony:)

Odp: szlak - Via Claudia Augusta 4 lata, 11 mies. temu #9723

• Lancer
  • Ekspert
Również korzystam z Bikemap, planuję tu trasy i opisuję tu mapki moich wypraw polecam również innym.

Odp: Szlak - Via Claudia Augusta 4 lata, 9 mies. temu #10121

Witam,
Lancer - przejechałeś już może ten szlak? Wybieram się tam z końcem września, chcę się tym szlakiem przebić przez Alpy do Włoch i potem pojechać dalej - na Sycylię. Mam tylko nadzieję,ze nie dopadnie mnie w alpach śnieg...i zdążę przed nim uciec :]
Miałbyś może mapę do odsprzedania? Tę z kompassu, badź inną?

Pozdrawiam,
MikeBiker

Odp: Szlak - Via Claudia Augusta 4 lata, 8 mies. temu #10122

• Lancer
  • Ekspert
Tym razem udało mi się pokonać całość trasy tak jak zaplanowałem a szczególnie szlak Via Claudia Augusta. Przejechałem cały szlak VCA od Ostygli aż do Donauwörth. Oczywiście mogę Ci odsprzedać za połowę ceny + koszt wysyłki mapkę (przewodnik) Via Claudia Augusta firmy "Kompass", tylko z tego korzystałem. Trasa nie jest trudna, dwie przełęcze i dwa większe podjazdy, nie wiem w którą stronę trudniej, najprzyjemniej się jedzie przez Alpy w części Włoskiej a najgorzej w Austrii. Podczas przejazdu przez Alpy tylko raz zatrzymałem się na kampingu też Via Claudia Augusta w okolicy Lagundo (Algund bei Meran) a tak to zatrzymywałem się na dziko, spałem nawet na przełęczy Resia i Fernpass.
Za tę wiadomość podziękował(a): rambler, mirbak51

Odp: Szlak - Via Claudia Augusta 4 lata, 8 mies. temu #10124

Dzięki za odpowiedź. Odezwę się na priv w sprawie podania adresu przesyłki i danych do przelewu.
Pozdrower, MikeBiker

Odp: Szlak - Via Claudia Augusta 4 lata, 8 mies. temu #10125

No no no Lancer - pełny SZACUN. Pozdrawiam.

Odp: Szlak - Via Claudia Augusta 4 lata, 5 mies. temu #10722

• bogdan
  • Junior
Odświeżę deczko.
Lancer,szacunek.Mam "zbliżone" plany na 2012.Odwiedzałem często Twoją fajną stronkę z nadzieją,ze poczytam coś więcej o Twoich wrażeniach z tej wędrówki i nic tam nie ma :(
A ostatnio wyświetla mi,że strona nie istnieje...(?)
Pozdrawiam Bogdan.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.62 sekundy
کارت تخفیف تخفیف گروهی قهوه نسکافه فروشگاه اینترنتی فروشگاه اینترنتی فروشگاه اینترنتی فروشگاه اینترنتی

Friends Online

Używamy plików cookie do poprawy komfortu korzystania z tej witryny przez użytkowników. Ograniczenie stosowania plików cookies może wpłynąć na poprawność działania niektórych funkcjonalności dostępnych w serwisie NaRowerze.info. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookie na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information