Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Na czym śpicie pod namiotem ?

O:Na czym śpicie pod namiotem ? 7 lata, 2 mies. temu #4995

ja w sytuacjach gdy jestem na wyjeździe bez karimaty a jest naprawdę zimno używam folii ratowniczej (powinna być w każdej aptece ) naprawdę dobrze izoluje od podłoża. kosztuje grosze i jest najmniejsza ;)

O:Na czym śpicie pod namiotem ? 7 lata, 2 mies. temu #4999

• m_kali
  • Junior
no raczej ja nie worze całej apteczki z sobą na rowerze a tym bardziej nie mam foli ratowniczej.
ja karimata i tyle a jak niema to szukam w miarę wygodnego miejsca ale zawsze karimata jak jadę gdzieś z noclegiem :)

O:Na czym śpicie pod namiotem ? 7 lata, 2 mies. temu #5002

• Lancer
  • Ekspert
Roberto napisał:

No może nie minuta tylko 3.

A ja sprawdziłem z czystej ciekawości ile naprawdę zajmuje mi nadmuchanie materaca FN i na spokojnie wyszło mi 42 s i jeszcze w 2 minutach (dwóch) zdążyłem wyjąć z woreczka mój nowy większy materac i go nadmuchać. Z tego wynika że w trzy minuty nadmuchałbym dla takiej rodzinki jak Twoja. ;)
Stare materace rzeczywiście dmuchało się trochę dłużej bo miały niewygodne zawory i 6 komór ale miałem pompkę chociaż wolałem normalnie dmuchać.

Roberto napisał:

To masz wyjątkowe szczęście. Moje materace szlag trafiał po 1 miesiącu użytkowania i to bynajmniej nie przez przebicia.

A mój pierwszy materac FN (pierwszy od lewej) kupiłem w 2001 roku na wyprawę na Mazury i i miałem go 6 lat i jeszcze jest w dobrym stanie. Następny FN kupiłem w 2006 tylko dlatego że ma jeden zawór a teraz kupiłem trzeci bo ma 195 cm. Nie wiem co można robić z materacem żeby nie nadawał się do użytku po miesiącu jeżeli używa się go do tego do czego jest przeznaczony, moja wyobraźnia nie sięga tak daleko. B)
materace_1.jpg

O:Na czym śpicie pod namiotem ? 7 lata, 2 mies. temu #5004

• Bizonek
  • Ekspert
B)

Odp: Na czym śpicie pod namiotem ? 1 rok temu #13498

• Krzysk
  • Początkujący
Na początku używaliśmy dmuchanych materacyków, które stopniowo sie zozszczelniały. Miały parę lat przerwy w użytkowaniu i w końcu trzeba było je zutylizować.
Potem kupiliśmy karimaty rolowane. Tanie, szybkie w rozłożeniu, wystarczająco wygodne. Jeden tylko problem: dwie karimaty po zrolowaniu mają wielkość beczki, która zwłaszcza gdy wieje....
W tym roku postanowiliśmy kupić dmuchane materacyki z pcv w sklepie z militariami. W domu w czasie testowania trzymały dwa tygodnie bez dopompowywania. Na wyprawie zaczęły się sypać po tygodniu, a po dwóch spaliśmy już na gole, kamienistej ziemi.
Teraz myślimy o powrocie do karimat z tą tylko różnicą, że składanych. Wydają się być praktyczniejsze w transporcie.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.49 sekundy
کارت تخفیف تخفیف گروهی قهوه نسکافه فروشگاه اینترنتی فروشگاه اینترنتی فروشگاه اینترنتی فروشگاه اینترنتی

Friends Online

Używamy plików cookie do poprawy komfortu korzystania z tej witryny przez użytkowników. Ograniczenie stosowania plików cookies może wpłynąć na poprawność działania niektórych funkcjonalności dostępnych w serwisie NaRowerze.info. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookie na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information