Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Liczniki rowerowe

Liczniki rowerowe 5 lata, 7 mies. temu #11062

• Karol
  • Zna się na rzeczy
  • 
Jest ktoś może posiadaczem takiego licznika.
www.apg.pl/?licznik-atech-atd25-t-el-altimetr,218
Jeśli tak, proszę o opinię na jego temat.
Ostatnio zmieniany: 5 lata, 7 mies. temu przez Karol.

Odp: Liczniki rowerowe 5 lata, 7 mies. temu #11159

Witam.
Mam Sigme 1009 i nie wiem dlaczego nie wylacza sie bedac nieuzywanym.Mam go zalozony od wczoraj wiec nie wiem co zrobic by zgasl.Instrukcja nic na ten temat nie podaje.Pomozcie bo inaczej bateria dlugo nie pociagnie.

Odp: Liczniki rowerowe 5 lata, 7 mies. temu #11160

• Marek
  • Moderator
Endru 62, czy masz jasno napisane, że ta maszynka oszczędza prąd?
Przejrzałem dostępną na stronie producenta instrukcję obsługi tego modelu. Mam ważenie, że on po prostu nie ma funkcji oszczędzania energii. W ręce nabywcy trafia z wyjętą baterią, by nie zużywać prądu. W instrukcji jest jednak napisane, że bateria wytrzymuje dwa lata przy używaniu przez godzinę dziennie. A to może znaczyć, że resztę czasu licznik działa na "jałowych obrotach". Być może urządzenie nie przetwarzając danych żre tego prądu mniej.
Ja przerobilem już trochę liczników Sigmy i nie mam o nich najlepszego zdania. W przypadku gdy mi się zawieszały, po prostu je resetowałem przez wyjęcie baterii.

Odp: Liczniki rowerowe 5 lata, 7 mies. temu #11161

Wszystko co napisales o ich instrukcji uzytkowania to fakt.
Mialem jednak nadzieje iz bedzie tak jak w poprzednim moim liczniku/gdzies zginal/,ze po jakims czasie od zatrzymania roweru byl pusty,czysty ekran.O czyms takim myslalem piszac o pomoc.
A to czy dobry,czy zly okaze sie dopiero podczas jego uzytkowania.
Skoro masz o nich takie zle zdanie,to dlaczego je kupujesz ??
Dzzziwne...:)

Odp: Liczniki rowerowe 5 lata, 7 mies. temu #11163

• Marek
  • Moderator
O... to stare czasy. Schyłek ubiegłego wieku :).
Decydowały walory użytkowe. Modele BC 1100 i 1200 miały dobre strony (na przykład podświetlenie ekranu i możliwość kasowania pojedynczych danych), ale były dość awaryjne. Po ośmiu egzemplarzach (część wymieniona w ramach reklamacji, część zepsuta na trasie) odpuściłem i wróciłem do CatEye. Po zgubieniu rewelacyjnego OS 1.0 (drugiego z kolei) został mi już tylko VDO :).

Odp: Liczniki rowerowe 5 lata, 7 mies. temu #11164

• marzarz
  • Senior
A ja to już nic z tego sprzętu nie mam. Licznik zaginął na Kępie Oksywskiej w bliżej niewyjaśnionych okolicznościach,a GPS Garmin którego byłem szczęśliwym posiadaczem ok.2 lat "wsiąkł"w okolicach bagna Ławki nad Biebrzą w sierpniu 2011 roku.Pozdrawiam :).

Odp: Liczniki rowerowe 3 lata, 9 mies. temu #12533

• Jurand
  • Senior
Mam okazję kupić nawigację B'Twin lub Holux. Czy one rejestrują przejechaną trasę, a potem trzeba ją zrzucić do komputera? Czy trzeba najpierw zaprogramować trasę, a urządzenie będzie wskazywać trasę w terenie?

Odp: Liczniki rowerowe 3 lata, 9 mies. temu #12538

Jeśli to nawigacja to raczej tak.Ja mam Garmina.Wpisuję trasę lub wklejam pliki gpx i działa.Przejechaną trase tez zapisuje..)
W opisie masz chyba zaznaczone co i jak.A jeśli juz to poszukaj forum z takim sprzętem i poszukaj/popytaj u nich.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 3 lata, 9 mies. temu przez Endru 62.

Odp: Liczniki rowerowe 5 mies., 1 tydzień temu #14561

Witam...i Pozdrawiam WSZYSTKICH.

Interesuje mnie licznik Sigmy ..BC 16.16 przewód.
Jest tam taka funkcja odliczania dystansu/czasu do zakończenia trasy.
Na czym polega nie mogę uzyskać nawet w sklepie rowerowym gdzie byłem dziś jadąc rowerem po trasie.Czy warto taką opcję posiadać?
Działą pod telefon z Androidem.Takowy posiadam.
Jeśli nie zdecyduję się nabędę model 1200.
Ma też ważną dla mnie opcję termometr.
Może jakoś pomożecie.Potrzebuję do nowego roweru.A może da się kupić nowa podstawkę i używać starego.
A co do starej Sigmy 1009 nie narzekam.Działa i co około 2 lata wymiana baterii.
Narka
Za tę wiadomość podziękował(a): MIRBAK

Odp: Liczniki rowerowe 5 mies., 1 tydzień temu #14562

Cześć. Wprawdzie jeżdżę na bezprzewodowych Atech-ach i nie mam funkcji o której piszesz. Wydaje mi że to polega na tym : ustawiasz dystans który planujesz przejechać. Po ruszeniu licznik zacznie odliczać wstecz aż do zera. W ustawieniach musi być set odliczania dystansu.

Pozdrawiam :)
Za tę wiadomość podziękował(a): MIRBAK

Odp: Liczniki rowerowe 5 mies., 1 tydzień temu #14566

• MIRBAK
  • Senior
Endru 62 napisał:
Witam...i Pozdrawiam WSZYSTKICH.

Interesuje mnie licznik Sigmy ..BC 16.16 przewód.
Jest tam taka funkcja odliczania dystansu/czasu do zakończenia trasy.
Na czym polega nie mogę uzyskać nawet w sklepie rowerowym gdzie byłem dziś jadąc rowerem po trasie.Czy warto taką opcję posiadać?
Działą pod telefon z Androidem.Takowy posiadam.
Jeśli nie zdecyduję się nabędę model 1200.
Ma też ważną dla mnie opcję termometr.
Może jakoś pomożecie.Potrzebuję do nowego roweru.A może da się kupić nowa podstawkę i używać starego.
A co do starej Sigmy 1009 nie narzekam.Działa i co około 2 lata wymiana baterii.
Narka

WITAJ ENDRU62. DOBRZE WIDZĘ? ODEZWAŁEŚ SIE NA FORUM? CO SIE DZIEJE? DWA LATA NIE DAŁEŚ ZNAKU ZYCIA. CO SIE DZIAŁO MOZESZ POWIEDZIEĆ? W temacie niestety jestem NIEMIEC. Pozdrawiam M.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marek 62

Odp: Liczniki rowerowe 4 mies., 4 tyg. temu #14586

Witaj Mirku.
Nie ma aż tak zle..10 miesięcy temu pisałem ostatni raz.To fakt..długo.Zaglądałem od czasu do czasu.
Powodem była moja ostatnia praca...było za ciężko po jakimś czasie a i czasu nie miałem na jazdy rowerkiem.Szukałem aż znalazłem..zobaczymy.Teraz myślę coś się zmieni..jest nowa robota.Tego roku też mnie z Wami nie będzie.
Planuję jak ubiegłego roku wyjazd w jakieś ciekawe miejsce.W zeszłym był 3 dniowy szlakiem dookoła Tatr.
A co do zlotu to byłem w tamtym terenie..Łeba,Ostrowo,Karwia przez kilka lat z rzędu i zwiedzałem tamtejsze okolice. Nawet zaliczyłem tamte trasy ..np.Smołdzino,Kluki,Gać,Żarnowska wzdłuż/obok jez.Łebsko..dosyć płytkie co pozwala na fajną pluskaninę i ochłodę.
Warto zaliczyć wydmy koło Łeby.Na końcu trasy były parkingi dla rowerów więc wycieczkę macie dosyć "fajną"..
Podczas tegorocznego urlopu będą trasy w rejonie Cisowo/Darłowa/ a że mnie tam jeszcze nie widzieli to mam nadzieję na ciekawe miejsca.
Pozdrawiam i życzę udanego zlotu
Za tę wiadomość podziękował(a): delta, MIRBAK, Marek 62
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.88 sekundy

Friends Online